فارسی

😎 
Enter your username

1 مردی از فریسیان به نام نیقودیموس، از فرمانروای یهودیان بود:

 همان شب نزد عیسی آمد و به او گفت: « ای ربّی، ما می دانیم که تو معلمی از جانب خدا هستی، زیرا هیچ کس نمی تواند این معجزات را که تو انجام می دهی انجام دهد، مگر اینکه خدا با او باشد.

3  عیسی پاسخ داد و به او گفت، آمین، آمین به تو می گویم، مگر اینکه انسان دوباره متولد شود، نمی تواند ملکوت خدا را ببیند.

 نیقودیموس به او گفت: «چگونه ممکن است انسان در پیری متولد شود؟ آیا می تواند برای بار دوم وارد شکم مادرش شود و متولد شود؟

 عیسی پاسخ داد، آمین، آمین به تو می گویم، مگر اینکه انسان از آب و از روح متولد شود، نمی تواند به ملکوت خدا وارد شود.

 آنچه از بدن زاده می شود، گوشت است. و آنچه از روح متولد می شود روح است.

 تعجب مکن که به تو گفتم، تو باید دوباره متولد شوی.

 باد هر جا که بخواهد می وزد، و صدای آن را می شنوی، اما نمی توانی تشخیص دهی که از کجا می آید و به کجا می رود.

 نیقودیموس پاسخ داد و به او گفت: «این چیزها چگونه ممکن است؟

10  عیسی پاسخ داد و به او گفت: آیا تو استاد اسرائیل هستی و این چیزها را نمی دانی؟

11  همانا، همانا، به تو می گویم، ما می گوییم که می دانیم، و شهادت می دهیم که دیده ایم. و شهادت ما را نمی پذیرید.

12  اگر من چیزهای زمینی را به شما گفته ام و شما ایمان ندارید، اگر از چیزهای آسمانی به شما بگویم چگونه ایمان خواهید آورد ؟

13  و هیچ کس به آسمان بالا نرفت، مگر آن که از آسمان نازل شد، یعنی پسر انسان که در آسمان است.

14  و همانطور که موسی مار را در بیابان بلند کرد، پسر انسان نیز باید بلند شود.

15  تا هر که به او ایمان آورد هلاک نگردد، بلکه حیات جاودانی داشته باشد.

16  زیرا خدا جهان را چنان محبت کرد که پسر یگانه خود را داد تا هر که به او ایمان آورد هلاک نگردد، بلکه حیات جاودانی داشته باشد.

17  زیرا خدا پسر خود را به جهان نفرستاد تا جهان را محکوم کند. بلکه جهان از طریق او نجات یابد.

18  هر که به او ایمان آورد محکوم نمی شود، اما هر که ایمان نیاورد قبلاً محکوم شده است، زیرا به نام پسر یگانه خدا ایمان نیاورده است.

19  و این محکومیت است که نور به جهان آمد و مردم تاریکی را به جای نور دوست داشتند ، زیرا اعمالشان بد بود.

20  زیرا هر که بدی می‌کند از نور متنفر است و به سوی نور نمی‌آید، مبادا اعمالش سرزنش شود.

21  اما کسی که حقیقت را انجام می‌دهد به سوی نور می‌آید تا اعمال او آشکار شود که در خدا انجام شده است.

~ یوحنا 3:1-21

حقیقت در مورد نجات، زندگی ابدی یا لعنت ابدی، این است که تنها به این بستگی دارد که آیا عیسی مسیح خداوند و نجات دهنده شماست یا خیر. اگر قبل از مرگ به عیسی مسیح روی نیاورده اید و او را خداوند و نجات دهنده زندگی خود قرار نمی دهید، در این صورت عذاب ابدی خواهید داشت. این حقیقتی است که بیشتر مردم نمی خواهند بشنوند. اما من به شما می گویم زیرا من به شما اهمیت می دهم و نمی خواهم کسی به جهنم ختم شود، اگرچه افراد بی شماری در حال حاضر آنجا هستند، بدون امید.

مردم تمایل دارند در تئوری ها و چه اتفاقی بیفتند. نخواستن یک خدای مطلق، یک حقیقت مطلق. برای دنیای سکولار، فانتزی و پست مدرنیسم سرگرم کننده تر است. حتی ذکر این که تنها یک راه به بهشت ​​وجود دارد برای اکثر مردم ظالمانه و وحشتناک تلقی می شود. تئوری رایج این است که همه جاده‌ها در نهایت ما را در یک مکان قرار می‌دهند و مسیری که فرد در زندگی انتخاب می‌کند فقط نحوه زندگی ما را تغییر می‌دهد، اما بر ابدیت ما تأثیر نمی‌گذارد. آن‌ها می‌خواهند باور کنند که جهنمی وجود ندارد، و اگر وجود داشته باشد، یا آن‌قدرها هم بد نیست یا فقط عده‌ای برگزیده، مانند آدولف هیتلر، به آنجا می‌رسند.

شما باید توبه کنید و به عیسی مسیح، پسر مقدس خدا روی آورید و او را نجات دهنده خود قرار دهید. راه دیگری وجود ندارد.

 

عیسی به او گفت: من راه و حقیقت و حیات هستم. ~ متی 7:20-22

 

13  از دروازه تنگ وارد شوید زیرا که دروازه وسیع و راهی است که به هلاکت منتهی می‌شود و کسانی که در آن می‌روند بسیارند.

14  زیرا تنگ است دروازه و تنگ راه است که به حیات منتهی می شود و اندکی هستند که آن را می یابند. 

~ متی 7:13-14

 

21  هر کس که به من بگوید، خداوند، خداوند، وارد ملکوت آسمان نخواهد شد. اما کسی که اراده پدر من را که در آسمان است انجام دهد.

22  بسیاری در آن روز به من خواهند گفت: خداوندا، خداوند، آیا به نام تو نبوّت نکرده ایم؟ و به نام تو شیاطین را بیرون کرده‌ای؟ و به نام تو کارهای شگفت انگیز بسیاری انجام داد؟

23  و آنگاه به ایشان اقرار خواهم کرد که هرگز شما را نشناختم.

~ متی 7:21-23

 

هر چیز خوب و شگفت انگیزی از جانب خداست. برای فرزند خدا بودن، با توبه و روی آوردن به عیسی و سپس حفظ سبک زندگی مسیحیت واقعی، به هر چیزی که عالی است دسترسی دارید. شفای الهی، قدرت بر بیماری و بیماری، توانایی بیرون راندن ارواح شیطانی از مردم و مکان‌ها، توانایی زنده کردن مردگان، و دسترسی به آرامش واقعی. همه این چیزها از جانب خدا و روح القدس است که در درون هر مؤمن واقعی کلام خدا ساکن است و طبق دستورات کلام او زندگی می کند. شادی، حکمت و پاکسازی روحانی واقعی فقط از جانب خدا می‌تواند حاصل شود، و تنها راه برای داشتن یک رابطه واقعی با خدا از طریق پسر مقدس، عیسی مسیح است.

 

 امّا عدالتی که از ایمان است اینگونه سخن می‌گوید، در دل خود مگو که به آسمان بالا خواهد رفت؟ (یعنی مسیح را از بالا پایین بیاوریم:)

 یا چه کسی به اعماق فرود خواهد آمد؟ (یعنی دوباره زنده کردن مسیح از مردگان.)

 اما چه می گوید؟ کلام نزدیک توست، حتی در دهان تو و در قلب تو، یعنی کلام ایمانی که ما موعظه می کنیم.

9  که اگر به زبان خود عیسی خداوند را اعتراف کنی و در دل خود ایمان بیاوری که خدا او را از مردگان برخیزانده است، نجات خواهی یافت.

10  زیرا انسان با دل به عدالت ایمان دارد. و با زبان برای نجات اعتراف می شود.

11  زیرا کتاب مقدّس می‌گوید، هر که به او ایمان بیاورد، شرمنده نخواهد شد.

12  زیرا بین یهود و یونانی فرقی نیست، زیرا خداوند یکسان بر همه برای همه کسانی که او را می‌خوانند ثروتمند است.

13  زیرا هر که نام خداوند را بخواند نجات خواهد یافت .

14  پس چگونه کسی را که به او ایمان نیاورده‌اند بخوانند؟ و چگونه به کسی که از او نشنیده اند ایمان بیاورند؟ و چگونه بدون واعظ بشنوند؟

15  و چگونه موعظه خواهند کرد، مگر اینکه فرستاده شوند؟ چنانکه مکتوب است: چه زیباست پای آنانی که بشارت صلح می دهند و به چیزهای نیک بشارت می دهند.

~ رومیان 10:6-15

اگر یک مسیحی تازه متولد شده نیستید، لطفاً همین الان (پیش از اینکه دیر شود) تصمیم بگیرید که توبه کنید و از عیسی مسیح بخواهید که خداوند و نجات دهنده شما شود و زمانی که در نهایت از آنجا عبور کردید، زندگی ابدی دریافت کنید. خود را فروتن کنید و به خالق ما، خدای یگانه، دعا کنید و برای گناهانی که مرتکب شده اید، طلب بخشش کنید. تصمیم بگیرید که کتاب مقدس را مطالعه کنید و دریابید که خدا چه می گوید و چگونه به ما دستور داده است که زندگی کنیم. حاضر باشید چیزهای غیر خدایی را کنار بگذارید، عادت هایی که در تقابل با خدا هستند. اگر دروغ می گویید، توبه کنید و دست بردارید. اگر مرتکب اعمال جنسی (تماشای پورن یا داشتن روابط جنسی خارج از ازدواج و غیره) هستید، باید توبه کنید، از خدا بخواهید که شما را ببخشد و او خواهد داد. حتی اگر زندگی نسبتاً پاکی دارید، باید قلب و ذهن خود را معطوف چیزهای خدا کنید. هی، آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. یکی از چیزهایی که واقعا کمک می کند، داشتن یک گروه پشتیبانی خوب از هموطنان مسیحی است. ممکن است لازم باشد از دوستان خاصی دور شوید که با زندگی جدید شما، راه رفتن شما با خدا و ایجاد دوستی جدید با برادران و خواهران مسیح مخالفت می کنند.

لطفا به خانواده ما بپیوندید، خانواده خدا - خالق جهان! - و در مسیح برادر یا خواهر شوید. ارزش ندارد زندگی جدا از خدا داشته باشی که روزی در جهنم بگذری. دست دوستی شخصی ام را نیز به شما تقدیم می کنم. اگر می خواهید شخصاً با من صحبت کنید، آدرس ایمیل من rebeccalynnsturgill@gmail.com است یا می توانید از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز با من تماس بگیرید. من اینجا هستم تا به هر نحوی که می توانم کمک کنم.

28  ای همه زحمتکشان و گران بارها نزد من بیایید و من به شما آرامش خواهم داد.

29  یوغ مرا بر خود بگیرید و از من بیاموزید. زیرا من حلیم و دل فروتنم و شما برای جانهای خود آرامش خواهید یافت.

30  زیرا یوغ من آسان و بار من سبک است.

~ متی 11:28-30

 

 

خدا تو را دوست دارد!

Translate »